top of page

Didėjančių rizikų akivaizdoje draudimas - svarbiausia apsaugos priemonė

Writer: Marta KarpovaMarta Karpova

Draudimas nuo nelaimių neapsaugo, tačiau joms įvykus draudimas yra stipri, o kartais ir lemtinga parama verslo tęstinumui. Draudimo svarba auga kartu su neapibrėžtumu, pokyčiais rinkose ir vis dažniau pasikartojančiais gamtos kataklizmais, įgaunančiais svaiginantį pagreitį. Klausimą, ar draustis, keičia kitas, aktualesnis: ką tiksliai ir kokiai sumai drausti, kad būtų užtikrinta pakankama apsauga verslui kritinės nelaimės atveju?


 

Kodėl svarbu pasirūpinti įmonės turto draudimu?

 

Pastaraisiais metais visame pasaulyje gamtos stichijos, tokios kaip potvyniai, audros, gaisrai, tampa vis dažnesnės ir intensyvesnės, o įmonės turtui padaryta žala gali pareikalauti didelių finansinių išteklių. Investicija į tinkamą draudimą gali būti lemiamas veiksnys įmonės išlikimui. Norint kokybiškai apsaugoti verslą nuo sukrėtimų, patariame kartu drausti ir įmonės turtą, ir verslo nutrūkimo riziką. Verslo nutrūkimo draudimas atlygina negautų pajamų dalį ir padengia pastoviuosius kaštus: darbo užmokestį, paskolas ir kitas papildomas išlaidas, skirtas verslo nutrūkimo nuostoliams mažinti, kai po turto sugadinimo ar sunaikinimo sutrinka įmonės veikla.

 

2024 metais Lietuvoje kilo 88 gaisrai gamybos ir pramonės paskirties pastatuose. 

Vienas iš gaisrų visiškai sunaikino apie 5000 kv. metrų gamybos patalpų, kuriose buvo gamybinė įranga, atsargos. Likusi gamyklos patalpų dalis nukentėjo dalinai, t.y. pastato konstrukcijos, gamybinė įranga, atsargos (žaliavos, nebaigta gamyba, prekių atsargos ir pan.) patyrė aukštos temperatūros poveikį, aprūko, buvo sulietos vandeniu gesinimo metu. Buvo atlyginti nuostoliai pagal pastatų draudimo, gamybos įrangos, atsargų, verslo nutrūkimo draudimo sutartis. Bendras gaisro nuostolis yra apie 7,1 mln. EUR (be franšizės). Žalą klientui mūsų specialistai etapais sureguliavo per 10 mėn.


 

Svarbu reguliariai peržiūrėti draudimo sąlygas

 

Viena didžiausių klaidų, kurias daro verslai, yra nepakankamas dėmesys draudimo polisams po jų sudarymo. Dažnai įmonių veikla keičiasi, plečiasi, atsiranda naujos rizikos, tačiau draudimo sąlygos išlieka tokios pačios. Svarbu nuolat atsakingai persižiūrėti turimas sąlygas ir draudimo sumas, nes tai gali lemti ne visiškai pakankamą draudimo apsaugą arba nepakankamą žalos atlyginimą nelaimės atveju. Atsižvelgiant į šių dienų kontekstą, svarbu įsivertinti, ar draudimo sutartyje nurodyta kilnojamo ir nekilnojamo turto suma atitinka realias statybos ir turto remonto ar atkūrimo išlaidas, kurios potencialiai galėtų atsirasti.


 
Kompleksinis požiūris ir draudimo brokerio vaidmuo

 

Draudimas turėtų būti vertinamas ne kaip atskiri produktai, bet kaip visapusiška apsauga nuo galimų rizikų. Kompleksinis požiūris leidžia užtikrinti, kad visos verslo veiklos sritys yra tinkamai apsaugotos. Šioje vietoje draudimo brokeris gali tapti nepakeičiamu partneriu. Brokeris gilinasi į konkrečios įmonės veiklos specifiką, analizuoja galimas rizikas ir pasiūlo optimaliausius draudimo sprendimus. Jis taip pat padeda peržiūrėti esamas sutartis ir užtikrinti, kad jos atitiktų naujausias rinkos tendencijas bei verslo poreikius.

 

Remiantis Lietuvos banko duomenimis, 2024 metų pirmąjį pusmetį Lietuvos draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas sudarė 790,6 mln. eurų, o išmokos siekė 432,2 mln. eurų, tai yra atitinkamai 10,9% ir 11,4% daugiau nei per tą patį 2023 metų laikotarpį. Bendros tendencijos rodo, kad draudimo išmokų sumos didėja, atspindėdamos augančią rizikų įvairovę ir dažnumą.

Savo klientams visada stengiamės patarti, kaip išvengti kritinių įvykių. Tačiau jeigu jie nutinka, mūsų tikslas ir įsipareigojimas – padėti kuo greičiau ir efektyviau sureguliuoti draudiminę žalą.


Norint kokybiškai apsaugoti verslą nuo kritinių nelaimių, patariame kartu drausti ir įmonės turtą, ir verslo nutrūkimo riziką.
Norint kokybiškai apsaugoti verslą nuo kritinių nelaimių, patariame kartu drausti ir įmonės turtą, ir verslo nutrūkimo riziką.


Daugiau naujienų ir įžvalgų

bottom of page